ارتباطات تصویری از جدیدترین ابزارهای ارتباطی است و امروزه کانون توجه سازمانها قرار گرفته است. اما هزینه این گونه ارتباطات، به علت تکنولوژی و تجهیزات آن، بالا می‌باشد. لذا با توجه به اقتصادی نبودن این نوع ارتباط، در اکثر پروژه‌ها از آن صرف نظر شده است. اما با پیشرفت علم کامپیوتر و معرفی برنامه‌های جدید، نرم‌افزارهایی در بازار معرفی شده‌اند که با بهره با نیاز به کم‌ترین پهنای باند، عدم نیاز به تجهیزات ماهواره‌ای گران قیمت و بهره‌گیری از پروتکل‌های ارتباطی جدید تصویری، کنفرانس نسبتاً قابل قبولی برای شما ایجاد می‌کند. در این میان، سرویس مدیریت کنفرانس تحت وب لوتوس نت توانسته در مقایسه با نمونه‌های مشابه، با توجه به سرعت اینترنت در کشور ایران، بهترین گزینه جهت انتخاب باشد. لوتوس نت با تجربه‌ی بالا در ارائه‌ی خدمات با بالاترین، موفقیت آمیز این نرم‌افزار به چندین سازمان دولتی و خصوصی، قادر به ارائه این سرویس در کوتاه‌ترین زمان ممکن کیفیت می‌باشد.

چرا تحت وب؟

با توجه به افزایش دسترسی کاربران به اینترنت در سال‌های اخیر در ایران، و نیز وجود رایانه‌های شخصی در اکثر منازل، امروزه استفاده از راهکارهای تحت وب برای رسیدن به مقاصد گوناگون، ساده، کم هزینه و کاربردی‌تر شده است. همچنین مقایسه بین هزینه‌های راه‌اندازی این سرویس در بستر اینترنت نسبت به بستر ماهواره و سایر روش‌های موجود، نشان می‌دهد که بستر وب از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.

مزایای سرویس کنفرانس تحت وب

  1. قابلیت مقیاس‌پذیری و پخش همزمان.
  2. به دلیل تحت وب بودن، کاربران می‌توانند در هر مکان جغرافیایی و با هر مرورگری، تنها با دسترسی داشتن به اینترنت، از این سرویس استفاده کنند.
  3. عدم نیاز به تجهیزات سخت‌افزار گران قیمت که معمولاً برای ارائه‌ی ویدئو کنفرانس لازم است.
  4. پشتیبانی و انجام تنظیمات کلی توسط شرکت که کاربران را از یاد گیری و به خاطر سپردن تنظیمات کلی سیستم بی نیاز می‌کند.
  5. قابلیت سفارشی سازی و ایجاد کنفرانس‌ها؛ تعیین زمان شروع و پایان آن‌ها توسط کاربر که باعث ایجاد امنیت جلسات می‌شود.
  6. عدم نیاز به داشتن نرم‌افزار خاص توسط استفاده کنندگان.

سیستم گزارش لحظه به لحظه

امکان شبیه‌سازی کنفرانس به صورت تلکس خبری به صورت درج متون کوتاه یا تصاویر زنده و گزارش آنلاین و لحظه به لحظه رویدادهای کنفرانس وجود دارد. مزیت این سیستم این است که کاربر می‌تواند در یک نگاه کلی و به سرعت از رویدادهای اخیر کنفرانس مطلع شود و نیازی به پهنای بالا برای استریمینگ و دانلود ویدئوها ندارد. به روز رسانی این سیستم می‌تواند توسط خبرنگاران یا عکاسان متعدد صورت پذیرد.

این سیستم در ساب دامینی به شکل زیر راه‌اندازی می‌شود:

Live.yoursite.com

و درآن امکانات زیر برای مدیر سیستم ارائه می‌شود:

درج لینک به فایل متن سخنرانی‌ها

درج به آرشیو پخش آفلاین

امکان کنترل کامنت

به روز رسانی و بارگذاری خودکار صفحه

درج متن (گزارش خبری)

درج لینک

درج تصویر (گزارش تصویری)

درج فایل صوتی از سخنرانی‌ها

آرشیو پخش آفلاین

امکان دسترسی به آرشیو مدیای موجود در سرور برای افرادی که دیرتر از زمان موعد به سامانه مراجعه می‌کنند یا نیاز به بازنگری اطلاعات قبلی دارند.

سیستم کامنت

امکان ارائه‌ی کامنت بر روی ویدئوها و مدیای فعال در سامانه توسط کاربران و بازدید کنندگان و کنترل آن توسط مدیران.

سیستم گزارش

ثبت گزارش‌های Log Audit سیستم با جزئیات کامل و فیلدهای متعدد و ارائه‌ی ابزارهایی جهت تحلیل گزارش‌ها