حملات سایبری به شبکه از طریق ایمیل‌های آلوده و بدافزارها دغدغه‌ی بسیاری از مدیران شبکه و مسئولان امنیتی سازمان‌ها است. از این رو، سرویس اسپم فیلترینگ لوتوس یک راهکار جامع و قابل اطمینان برای امنیت ایمیل‌سرورها بوده که از آن در برابر تهدیدات مختلف مانند اسپم، ویروس، تروجان، فیشینگ و محتوای ناخواسته محافظت می‌کند.

سرویس اسپم فیلترینگ لوتوس با آنالیز چند لایه ضد اسپم خود توانسته دقت تشخیص را به بیش از ۹۸% برساند و میزان خطای کمتر از ۰.۰۳% داشته باشد.

 • استفاده از دو آنتی ویروس ClamAv و Kaspersky
 • آنالیز چند لایه برای افزایش دقت بالای ۹۸%
 • نرخ تشخیص اشتباه کمتر از ۰.۰۳%
 • فیلترینگ محتوا
 • اسکن ایمیل‌های ورودی و خروجی
 • نصب و راه اندازی آسان
 • راه کار Plug & Play
 • مدیریت اسپم برای کاربران با استفاده از گزارش‌های قرنطینه
 • مدیریت تحت وب
 • به روزرسانی خودکار آنتی ویروس و آنتی اسپم و سیستم بکاپ گیری خودکار
 •  قابل ارائه به صورت فیزیکی و یا مجازی روی VMware و Hyper-V
cloud_email_filter1

سرویس اسپم فیلترینگ لوتوس با ویژگی‌ها و امکاناتی کامل، ترافیک شبکه را کاهش داده­، اسپمها را قبل از آن که وارد شبکه شوند بلاک می‌کند و مدیر شبکه را در برقراری امنیت ایمیل سرور یاری می‌کند. برخی از ویژگی‌های آن به شرح زیر است:

مشخصات فنی

آنتی ویروس دولایه

سرویس اسپم فیلترینگ لوتوس در دو مرحله ایمیل‌های ورودی و خروجی را با استفاده از آنتی ویروس ClamAV و Kaspersky اسکن کرده، اسپم‌ها را بلاک می‌کند و مانع ورود آن‌ها به شبکه می‌شود.

آنالیز چند لایه اسپم‌ها

برای بالاترین سطح دقت تشخیص اسپم‌ها، سرویس اسپم فیلترینگ لوتوس یک رویکرد جامع لایه‌ای را برای جدا کردن اسپم از ایمیل به‌کار می‌گیرد. این لایه‌ها شامل SPF، تائید گیرنده، آنالیز بیزین، RBL و SURBL، آنالیز کلمات کلیدی، آنالیز بدنه و سرآیند و الگوریتم‌های امتیازدهی و بسیاری قوانین دیگر می‌شود.

فیلتر محتوا

سرویس اسپم فیلترینگ لوتوس قادر به بلاک کردن فایل‌های ضمیمه‌ی ناخواسته، فایل‌های تغییر نام داده شده می‌باشد. این عمل در هردو سطح دامنه و کاربر می‌تواند صورت گیرد.

مدیریت اسپم کاربر نهایی

سرویس اسپم فیلترینگ لوتوس، گزارشی از مدیریت روزانه اسپم را به کاربر می‌فرستد و کاربر قادر به مدیریت اسپم‌ها بوده و نیازی به مراجعه به مدیر شبکه نمی‌باشد. به عنوان مثال کاربر می‌تواند ایمیل‌هایی را که به اشتباه اسپم شده‌اند را آزاد کند.

گزارش‌گیری کامل

سرویس اسپم فیلترینگ لوتوس شامل یک سری گزارش‌های گرافیکی می‌باشد. از جمله این گزارش‌ها می‌توان به مواردی مانند: گزارشی از لیست افرادی که بیشترین اسپم‌ها را می­‌گیرند و افرادی که بیشترین ایمیل‌ها را دریافت می‌کنند، اشاره کرد. همچنین قابلیت گزارش‌­گیری به صورت live را دارا می‌باشد.

حمایت از دامنه‌های متعدد

سرویس اسپم فیلترینگ لوتوس قادر به رله کردن ایمیل‌ها به چندین دامنه می­‌باشد.

قابلیت تنظیم در دو سطح کاربر و دامنه

همه قوانین در دو سطح کاربر و دامنه می­‌توانند تنظیم شوند.

مدیریت قرنطینه

SpamTitan برای کاربر و مدیر شبکه، قابلیت مدیریت اسپم‌­ها را فراهم می‌کند.

ویژگی White list و Black List در سرویس اسپم فیلترینگ لوتوس

سرویس اسپم فیلترینگ لوتوس به وسیله‌ی ویژگی white listing و black listing آدرس‌هایی را که مشکوک به اسپم هستند در لیست سیاه قرار داده، آن‌ها را بلاک می­‌کند و آدرس‌های مورد تائید را در لیست سفید قرار می‌دهد.

به روزرسانی، پشتیبان‌گیری و گزارش‌گیری کاملاً خودکار

تمام به روزرسانی‌ها، از جمله ضد ویروس، ضد اسپم، نسخه‌های جدید، تنظیمات پشتیبان‌گیری و مدیریت گزارش‌­ها، به صورت کاملاً خودکار می‌باشد و مدیر شبکه هیچ گونه دخالتی در آن ندارد.

Clustering

سرویس اسپم فیلترینگ لوتوس با استفاده از قابلیت Clustering، موازنه بار و Failover را برای Cluster nodeها فراهم می‌کند و محدودیتی برای تعداد سرویس اسپم فیلترینگ لوتوس‌ها در یک کلاستر وجود ندارد.

افتخارات

سرویس اسپم فیلترینگ لوتوس در آخرین تست ویروس بولتن توانست با شناسایی%۹۹,۸۷  از اسپم‌ها و بدون هیچ تشخیص اشتباهی عنوان بهترین آنتی اسپم دنیا را براي چندمین بار کسب نماید.

 • برنده جایزه از دیدگاه خوانندگان سایت windowsnetworking.com
 • دریافت ۴ ستاره از دیدگاه مجله  SC Magazine
 • کسب نشان طلای  Vb100

این محصول ایرلندی برنده بهترین آنتی اسپم در Virus Bulletin شده است.

Virus Bulletin مجله­‌ای درباره‌ی شناسایی و از بین بردن بدافزارها و اسپمها است و به طور منظم تجزیه و تحلیلی از ویژگی‌های آخرین ویروس‌ها و تهدیدها ارائه داده و به ارزیابی محصولات امنیتی و آنتی ویروس‌های تولید شده توسط شرکت‌های امنیتی می‌پردازد. در سایت Virusbtn.com در قسمت VB spam compare vendors این امکان وجود دارد که فایروال‌های مختلف را از لحاظ کارآیی و قدرت مقایسه نمود.