انتخاب اسم برای هاست یکی از اولین اقدامات برای ارائه‌ی هاست در فضای اینترنت می‌باشد. باید دقت داشت هر چقدر نام انتخابی ساده‌تر و متناسب با فضای هاست شما باشد، جستجوی آن در فضای اینترنت برای کاربران ساده‌تر می‌شود و این مسأله از جمله مهم‌ترین  ویژگی‌های یک هاست خوب می‌باشد. باید دقت داشت ثبت دامنه طولانی و نامفهوم باعث اشتباه کاربران اینترنت می‌شود.

یکی از موارد مهم در ثبت دامنه، انتخاب شرکت‌های معتبر ثبت دامنه می‌باشد در بسیاری از موارد شرکت‌های مهم برای انتخاب دامنه‌ی مورد نظر خود، بدون رعایت این مورد با ثبت دامنه در شرکت‌های غیرحرفه‌ای بعضأ دچار مشکل می‌شوند که می‌توان به موراد ذیل اشاره کرد:

 1. عدم ارائه پنل مدیریتی
 2. عدم ثبت دامنه به نام مشتری
 3. عدم تمدید به موقع که باعث قطعی و منقضی شدن دامنه می‌شود
 4. عدم پشتیبانی مناسب جهت انتقال دامنه
 5. عدم  در دسترس بودن شرکت ثبت دامنه به علت پایان کاری شرکت و تغییر کاربری

همچنین باید دقت داشت ثبت دامنه مناسب به تنهایی باعث کیفیت بالای هاست خود در اینترنت نمی‌شود؛ بلکه کیفیت میزبانی وب و همچنین طراحی وب سایت از جمله موارد مهم در کیفیت بالای یک هاست در اینترنت می‌باشد. شرکت لوتوس نت با ارائه خدمات ثبت دامنه سعی نموده است با رعایت کلیه‌ی استانداردهای ثبت دامنه، کیفیت بالایی را در این حوزه ارائه دهد. از جمله ویژگی‌های مهم لوتوس نت در ارائه‌ی خدمات ثبت دامنه به شرح ذیل می‌باشد:

 1. ثبت کلیه دامنه‌های تجاری com ،net ،org ،co و غیره
 2. ثبت دامنه‌های  ir
 3. ارائه‌ی کنترل پنل مدیریتی با قابلیت ثبت اطلاعات مشتری
 4. ثبت دامنه در کمتر از یک دقیقه
 5. تمدید دامنه به صورت اتوماتیک بنابر سفارش مشتری
 6. ثبت چندین دامنه به صورت همزمان و به صورت انبوه