سرور ابری

امروزه با پیشرفت فناوری و افزایش نیاز به سرویسهای  کارامد و امن، استفاده از سرورهای ابری را بیش از پیش محبوب ساخته است. با توجه به پیشرفت بسیار سریع فناوری سخت‌افزار و قابلیت استفاده به صورت چند منظوره به جهت استفاده بهینه از سخت‌افزار موجود و همچنین قابلیت مدیریت متمرکز بر روی تمامی سرورها، امکان دسترسی به سرور از راه دور، ضریب امنیت بالا و در نتیجه صرفه‌جویی در هزینه‌ها، محبوبیت استفاده از این گونه سرویس‌ها را دوچندان نموده است.

از این رو شرکت لوتوس نت با بهره گیری از توان فنی و تجربه‌ی خود در زمینه‌ی سرویس‌های ابری و به کارگیری تجهیزات به روز، اقدام به ارائه سرور ابری در سطح گسترده نموده است. لوتوس نت با بهره گیری از سخت‌افزار به روز، کارآمد و زیرساخت قدرتمند، “Availability” یا درصد دسترسی ۹۹.۹۹% را فراهم آورده است. همچنین با استفاده از سخت افزارهای امنیتی “Firewall & IDS IPS” امنیت سرورهای ابری را تضمین می‌کند.

  • ارائه هاردهای پرسرعت SSD: در کنار ظرفیت هارد SATA برای هر سرور، میزان قابل توجهی از هارد SSD نیز ارائه می‌شود. شما می‌توانید جهت افزایش کیفیت و سرعت سرویس خود، سیستم عامل و پایگاه داده که دارای تراکنش بالایی هستند را در درایو SSD قرار دهید و سایر اطلاعات استاتیک خود را در درایو SATA ذخیره کنید.
  • میزبانی سرورها در داخل کشور: این امر باعث می‌شود که Ping Time سرور بسیار کاهش یابد و در نتیجه سرعت دسترسی و لود شدن سایت به شدت افزایش یابد. این امر علاوه بر اینکه باعث می‌شود کاربران با سرعت بالاتری سایت شما را باز کنند، باعث افزایش رتبه گوگل شما نیز خواهد شد.
  • منابع کاملا اختصاصی: کلیه‌ی منابعی که به سرورها اختصاص داده می‌شود به صورت کاملاً اختصاصی می‌باشد و هیچ گونه Share یا Oversell روی سرورها وجود ندارد. صحت این موضوع را می‌توانید از طریق ابزارهای نرم افزاری تست کنید.
  • Raid سخت‌افزاری: کلیه‌ی منابع ذخیره سازی سرور، Raid بندی شده‌اند تا درصورت بروز مشکل سخت‌افزاری برای سرور، اطلاعات شما حفظ شود.
  • پورت نامحدود: هیچ گونه shape روی پورت شبکه سرور شما نمی‌باشد.
  • سخت‌افزار: کلیه سرورهای لوتوس بر روی سرورهای HP هاست شده‌اند که در نوع خود بهترین برند و کیفیت را دارند.

در خصوص قیمت‌گذاری توجه داشته باشید که پرداخت‌های سالانه دارای تخفیف ویژه هستند. در جدول زیر می‌توانید این تخفیف‌ها را مشاهده نمائید:

table-of-cloud

۱. تهیه نسخه‌های نرم افزار‌های VMware Vsphere مربوط به مجازی سازی

۲. نصب و راه اندازی زیرساخت ابری VMware

۳. اتصالEsx ها به انباره ((storage از طریق پروتکل‌های ارتباطی FC و ISCSI.NFS

۴. راه اندازی سرویس‌های پیش فرضvCenter  شامل:

Storage vMotion (SVMotion).high Availiability (HA).Distributed Resource scheduler(DRS),Fault tolerance(FT).VMwaredata Recovery (VDR) , Update Manger

۵. راه اندازی Virtual Network Switch (Cisco Nexus)

۶. تعیین سطح دسترسی کاربران و مدیران به زیرساخت پیاده سازی و نحوه مدیریتی آن‌ها با web console VMware

۷. تدوین و ارائه طرح انتقالی ((Migration Plan سرورهای فیزیکی به محیط مجازی همراه با طرحی . پیاده سازی روال ها و ابزارهای مورد نیاز جهت راهبری و پشتیبانی زیر ساخت های ایجاد شده.

۸. ارائه خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته نرم‌افزارهای ارائه‌شده و بروزرسانی سیستم‌های ایجاد شده بصورت offline و online

۹. تهیه نسخه پشتیبان از ماشین‌های مجازی و همچنین تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان از سامانه‌ها وسیستم‌های داخل ماشین‌های مجازی و بررسی صحت نسخه تهیه شده توسط نرم افزار veeam backup recovery  وvmware data recovery (VDR)

۱۰. سیستم مانیتورینگ از ماشین‌های مجازی و زیرساخت های ایجاد شده توسط نرم افزارveeam one monitor

۱۱. پیشبینی نیازمندی‌های منابع پردازشی و ذخیره‌سازی و ارتباطات شبکه‌ای با توجه به افزایش سرویس‌های  سازمان جهت تامین سخت افزارهای جدید.

۱۲. بررسی و نظارت بر وضعیت امنیتی زیرساخت‌های مجازی ایجاد شده توسط  فایروال‌های سخت‌افزاریjuniper  که توسط همکاران بخش امنیت صورت می‌گیرد.

۱۳. آموزش راهبری و کاربری جهت کلیه نرم‌افزارها و سیستم‌ها و همچنین مستند سازی کلیه مراحل پروژه.